Прошедший спектакль Лесь Подервянський «Павлік Морозов» в Киеве
Подробнее о мероприятии "Лесь Подервянський «Павлік Морозов»"
Епічна трагедія Леся Подервянського «Павлік Морозов».
Химерне поєднання античної і радянської міфології в естетиці постмодерну.
Постановка Андрія Крітенка (Штутгарт, Німеччина)
Актори: Євген Капорін, Олена Рєпіна, Олена Хижна, Олег Примогенов, Єгор Пчьолкін, Георгій Фомін, Сергій Калантай, Микола Вересень, Андрій Середа, Катерина Шаміна,
Тетяна Несвідоменко та інши.
Режисер: Андрій Крітенко (Штутгарт, Німеччина)
Сценографія: Лесь Подерв'янський
Костюми: Анастасія Подерв'янська
Світло: Себастіан Альфонс (Берлiн, Німеччина)
Хореографія: Ольга Сємьошкіна
У виставі звучать пісні Максима Добровольського (псевдо — Макасім)
Вистава епічної трагедії «Павлік Морозов» за п’єсою найпопулярнiшого i водночас найскандальнішого українського драматурга і художника Леся Подерв'янського.
Ось що каже сам автор п’єси і художник-постановник вистави Лесь Подерв’янський:
“Ми з Кротом (режисером Андрієм Крітенком) вже колись працювали разом (спектакль “Оргія” за п`єсою Лесі Українки). Нам подобається спільна творчість і наша дружба, а головною мотивацією нашої роботи є задоволення від процесу. Ми вже давно хотіли зробити в цій країні щось таке, “щоб зі стін лайно посипалося”. І коли Анатолій Димчук, галерист і куратор сучасного мистецтва, зробив нам пропозицію поставити “Павліка Морозова”, ми з радістю погодилися.
В цій п’єсі є химерне поєднання радянської і античної міфології, кохання, жорстокості, есхатологічного жаху, шоку, іронії і пародійних алюзій, що цілком відповідає естетиці
постмодерну і принципам контемпорарі арт.
Ми вважаємо, що така країна, як наша — багато в чому ще відстала, дика і провінційна, переповнена, незважаючи на двадцять років незалежності, рептильними совковими міфами, — не повинна весь час заколисувати себе вишиванками, співанками і роздумами про солов’їність і калиновість. А ще інколи мати мужність подивитися на себе в дзеркало, щоб зрозуміти, хто ми, що ми, і що робити. А шокуюче і брутальне сучасне мистецтво має нам всім у цьому допомогти”.
Художник по світлу у виставі — справжня європейська зірка: Себастіан Альфонс з Берлiну. Це людина, яку запрошують ставити світло найкращі европейські заклади — Ла Скала та Віденська опера, а до київської “Кінопанорами” він приїжджає на особисте запрошення режисера Андрія Крітенка.